اتریوم که پس از بیت کوین و دش سومین پول ارزشمند مجازی محسوب می شود، روزهای پر رونقی را پشت سر گذاشته و طی نه روز گذشته قیمت آن به دوبرابر رسیده است.

Placeholder

 

اتریوم که پس از بیت کوین و دش سومین پول ارزشمند مجازی محسوب می شود، روزهای پر رونقی را پشت سر گذاشته و طی نه روز گذشته قیمت آن به دوبرابر رسیده است.

این ارز رمزپایه در زمان نوشتن این مقاله بیش از ۸۲۰ دلار ارزش دارد و با توجه به این قیمت مجموع سرمایه بازار آن ۸۱ میلیارد دلار است.

 

 

بیت کوین هم که با اختلاف در صدر ارزهای مجازی قرار گرفته از ارزش کلی ۳۱۸ میلیارد دلاری برخوردار بوده و هر واحد آن در برابر ۱۸ هزار دلار مبادله می شود. ارزش این پول مجازی هم رو به افزایش است اما درصد رشد آن نسبت به اتریوم به مراتب کمتر است.

این افزایش در حالی اتفاق افتاده که «جی کایلتون»، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا اخیرا بیانیه ای هشدار دهنده را در رابطه با موسسات عرضه اولیه سکه (ICO) منتشر کرده است.

این موسسات اغلب بر پایه پلتفرم اتریوم تاسیس می شوند و کایلتون در بیانیه خود تاکید کرده بود که به دلیل نظارت اندک در چنین موسساتی احتمال کلاهبرداری در آنها بیشتر است.

 

علاوه بر این او اعلام کرده بود که توکن های دیجیتالی ثبت شده در این موسسات جزو اوراق بهادار به حساب نمی آیند و به همین خاطر زیان صورت گرفته در آنها از مالیات سرمایه گذار کسر نخواهد شد.

علاوه بر بیت کوین و اتریوم قیمت ارزهای رمزپایه دیگر از قبیل «ریپل» و «لایت کوین» که از نظر ارزش کل جایگاه های چهارم و پنجم را در بین پول های دیجیتالی در اختیار دارند،  در کمتر از یک هفته سه برابر شده است.

اگرچه علت دقیق افزایش ارزش پول های دیجیتالی در هفته های اخیر ممکن نیست اما رشد توجه رسانه ها و افکار عمومی در این میان بی تاثیر نبوده است. در حال حاضر ارزش کل تمامی این ارزها به ۶۳۹ میلیارد دلار رسیده و احتمالا در آینده بیشتر خواهد شد.