تنظیم کنندگان ارز روسیه پس از دیدار با ولادیمیر پوتین(Vladimir Putin) اعلام نمودند که ارزهای رمزگذاری شده بطور رسمی در روسیه تنظیم خواهند شد. 

Placeholder

 

تنظیم کنندگان ارز روسیه پس از دیدار با ولادیمیر پوتین(Vladimir Putin) اعلام نمودند که ارزهای رمزگذاری شده بطور رسمی در روسیه تنظیم خواهند شد. بانک مرکزی و وزارت دارایی با همکاری یکدیگر پیش نویسی قانونی را جهت ارائه چهارچوب تنظیمی بنیادین برای ارزهای رمزگذاری شده از جمله بیت کوین پیشنهاد خواهند داد که انتظار می رود طرح این پیش نویس تا انتهای سال بطول انجامد.

طی این نشست که در خصوص ارزهای رمزگذاری شده میان پوتین و تنظیم کنندگان ارشد روس در روز سه شنبه برگزار شد، در خصوص تنظیم ارزهای رمزگذاری شده در روسیه تصمیماتی اتخاذ گردید.

این جلسه با حضور سیلووانوف(Siluanov)، الویرا نبیولینا(circulation) رییس بانک مرکزی، اولگا اسکوروبوگاتووا(Olga Skorobogatova) معاون بانک مرکزی، اید آندره

بیلوسوف(Aide Andrei Belousov) مشاور رییس جمهور و سرگئی سولونین(Sergei Solonin) مدیر شرگت چیوی(Qiwi) برگزار شد. پوتین طی این جلسه ریسک های مربوط به ارزهای رمزگذاری شده را تصدیق کرده و همچنین بر این نکته تاکید نمود که اجتناب از ایجاد موانع غیر ضرروری البته تنها جهت فراهم نمودن شرایط لازم برای پیشرفت و ارتقا سیستم مالی ملی امر حائز اهمیتی است.

علیرغم تلاشهای بسیاری که توسط دپارتمان های مختلف دولتی در روسیه جهت ارائه طرح پیشنهاداتی بم نظور تنظیم ارزهای رمزگذاری شده صورت گرفته، در حال حاضر هنوز این نوع ارز از جمله بیت کوین تحت تنظیم واقع نگردیده است. هم بانک مرکزی و هم وزارت دارایی بطور جداگانه مشغول کار بر روی پیش نویسی قانونی جهت تنظیم ارزهای رمز گذاری شده می باشند. پیش نویس این لایحه قرار بود در ماه اکتبر(مهر ۹۶) ارائه گردد اما به دلیل عدم هماهنگی میان تنظیم کنندگان به تعویق افتاد.

وزیر دارایی یک طرح پیشنهادی مبنی بر قانونی سازی ارزهای رمزگذاری شده مطرح نمود، اما بانک مرکزی به دلیل “عدم کنترل جریان های پولی در خارج از کشور” با این پیشنهاد مخالفت کرد. این وزارتخانه طی این هفته پیشنهادی مبنی بر ثبت ماینر های ارزهای رمزگذاری شده و صدور مجوز جهت مبادلات ارز ها مطرح نموده است.